Neváhej mi napsat a domluvit si termín první konzultace!

Afirmace aneb jak si posílit sebevědomí za pár stovek? 

Ahoj, moje milá čtenářko, vítám tě u dalšího článku, kde se podíváme na afirmace a také na to, jak mohou pozitivně ovlivnit kvalitu tvého života, pokud je umíš efektivně používat. Ráda bych ti připomněla, že tím, že se staneš mým pravidelným odběratelem, pro tebe budu mít pravidelné bonusy, jako například slevy na konzultace nebo další moje produkty. Vážím si toho, že si tu se mnou. 

Afirmace podporují tvou mysl na vědomé i podvědomé úrovni. Podporují tvou sebedůvěru, zlepšují náladu, ovlivňují tvé chování a postoj k životu. Samozřejmě to nebude fungovat, pokud tomu nebudeš věřit nebo když si budeš myslet, že tě to spasí nebo zachrání. Je to skvělý doplněk ke tvému rozvoji, který opravdu funguje, když víš, jak na to. 

Afirmace je krátká úderná věta v přítomném čase, kterou říkáš sama sobě. Afirmace by měly komunikovat s tvými cíli, měly by tě podporovat na tvé cestě.  Co to přesně znamená?

Pokud neznáš své cíle, tak je budeš potřebovat nejprve objevit (tady bych ti doporučila konzultaci 1:1), pokud své cíle už znáš, tak je to skvělé a můžeme se od toho odrazit. 

Napadá mě například, když chci zvýšit své sebevědomí, důvěru sama v sebe, tak může moje afirmace vypadat třeba takto: miluji a přijímám sama sebe, jsem silná a sebevědomá žena, která dosahuje svých cílů. 

Afirmace jsou úžasné v tom, že si je můžeš tvořit podle potřeby. Podle aktuální situace. Bacha ale na to, že nefungují ve formě negací, například: „už nejsem nedůvěřivá a zamlklá holka, jsem veselá a užívám si život“. Spojení NEjsem Nedůvěřivá, si mozek přebere jako: jsem nedůvěřivá a nic se nezmění. A to i přesto, že jsem pak použila, že jsem veselá apod. Věřím, že mi rozumíš, jak to myslím a pokud by se stalo, že ti to není jasné, klidně mi napiš na můj instagram a já ti ráda pomůžu objasnit více ve tvé konkrétní situaci. 

A jak ti teda mají tyhle věty v praxi fungovat? Stačí, když si začneš tyhle pozitivní věty říkat každý den před spaním a ráno po probuzení. Bude chvíli trvat, než si vytvoříš nový návyk – cca 14 dní, ale věř mi, že po čase ti budou na mysl chodit samy od sebe. Na začátku to chce trpělivost, důvěru v proces a potom už se to krásně zapisuje do našeho podvědomí, stejně tak jako naše negativní myšlenky, s čímž máme často všichni bohaté zkušenosti. Ale zase je skvělý, že když to jde jedním směrem, tak to půjde i tím druhým, více pozitivním a podporujícím.

Také energie, emoce a pocity,  které těmto větám dáváme, jsou velmi důležité. Pokud dokážu afirmace procítit, například vím, jak bych se chtěla cítit, když budu ta sebevědomá žena, která se bojí možná tak maximálně  své rychlosti osobního růstu (vtípek :D), tak tyhle pocity, emoce, fyzické projevy na těle apod., použiju do každé té afirmace. Řeknu si to nahlas nebo potichu a prožiju to. Pokud se ti to zdá divné, tak to na začátku nemusíš prožívat a on ten pocit přijde sám. Není cílem tlačit se do něčeho, co mi není blízké. A je to tak v pořádku. Každý to máme jinak, každý jsme individuální. Já u toho například dokážu emoce dost prožívat. A už to bez toho ani neumím. 

Pomáhají mi k tomu i vizualizační cvičení. O vizualizacích a jejich účincích v dosahování jakýchkoli cílů chci mluvit příště, ale ve zkratce: představím si situaci, jak chci, aby vypadala. Prožiju si to, cítím to, vím a věřím tomu, že je to možné (pokud si nikdy nepracovala pomocí vizualizací, tak je skvělý nejdříve vyzkoušet vedené vizualizace), ale pokud už s tím máš zkušenost, jistě víš, o čem mluvím. Potom se můžu podpořit právě afirmacemi a použít k mojí podporující větě cokoli, co mi přišlo jako pocit, emoce, fyzický projev na těle během vizualizačního cvičení. 

Já afirmace používám už přes dva roky pravidelně, nejvíce mi pomohly v době, kdy jsem měla velké zdravotní problémy a myslela si, že je tu se mnou fakt konec. Afirmace a vizualizační cvičení pro podporu zdraví mě z toho dostaly, samozřejmě také obrovská důvěra v proces. Jako důležité vnímám říci, že jsem k těmto alternativnějším přístupům volila i běžnou západní medicínu a kombinovala jsem vše podle potřeby s dalšími směry (šamani, čínská medicína, změna prostředí apod.). O tom, co se dělo a jak jsem se z toho dostala, bych také ráda někdy napsala…ale všechno má svůj čas. 

Afirmace a vizualizace jsou běžnou součástí mých konzultací, moje klientky to znají velmi důvěrně, jelikož jsem často vymýšlela afirmace přímo na míru pro jejich individuální potřeby, tak jsem nakonec vzala všechny afirmace, které jsem kdy vymyslela a udělala z nich, troufám si říci, krásný produkt: afirmační karty pro sebevědomé ženy. Pojala jsem to jako 30ti denní transformaci, kdy máš 30 dní a každý den si vytáhneš jednu kartu. Větu, kterou si vytáhneš, si vědomě přečteš a takto každý den po dobu 30ti dnů.  Na karty mám úžasné reference a ty je můžeš mít taky. Rozhodla jsem se, že pokud si článek dočetla až sem, napiš mi na můj instagram větu: já chci taky afirmační karty a já ti je pošlu zcela zdarma (zaplatíš si pouze poštovné) až domů. 

Měj se krásně  a těším se zase za měsíc! Nezapomeň mi dát odběr.

S láskou, 

Tereza 

Chceš aby ti nic neuniklo?

Neváhej mi napsat a domluvit si termín první konzultace!

kontaktovat