Neváhej mi napsat a domluvit si termín první konzultace!

Co mě přivedlo k profesi kouče?

Milá čtenářko, vítám tě u druhého článku, kde se dozvíš, jak jsem se dostala k profesi kouče, jaká cesta k tomu vedla a proč cítím, že je to ten správný směr. Také ti dám pár tipů, jak se u sebe můžeš naučit vnímat, že jdeš tím správným směrem. 

Ráda bych ti ještě připomněla, že tím, že se staneš (nebo ses možná už stala) mým pravidelným odběratelem, pro tebe budu mít pravidelné bonusy, jako například slevy na konzultace nebo další moje produkty. Vážím si toho, že si tu se mnou. 

Když jsem s horkou hlavou skončila u táty ve firmě, neměla jsem nic, žádnou jistotu, tenkrát jsem byla opravdu šťastná, že jsem na mateřský a mám čas se rozkoukat. První moje cesta vedla zpět na vysokou školu, rozhodla jsem se, že si dodělám magistra ve svém oboru, abych se pak mohla ucházet o nějakou kvalitní práci. 

Hned v říjnu jsem nastoupila a během půl roku zjistila, že mě to moc nebaví a že to byl dost neuvážený krok. Nejsem ale zvyklá věci vzdávat a tak jsem alespoň ten první rok dodělala a zbytek studia si přerušila. 

Když jsem jednoho dne projížděla sítě a říkala si, že vůbec nevím, kudy kam a že přeci nemůžu manželovi přiznat, že mě škola vlastně nebaví a cítím, že to není ta cesta, tak jsem narazila na svou kamarádku z gymplu Terku, která měla v BIU napsáno: profesionální kouč – nyní se zabývá prodejem a vede velmi úspěšný projekt prodejní akademie

Zaujalo mě to a ze zvědavosti jsem si projela celý její profil, do té doby jsem nic z toho neznala, oslovilo mě to a tak jsem ji napsala, jestli by mi poskytla informace, kde studovala, případně zda by školu doporučila. 

Úplně mě to pohltilo, zjistila jsem si o koučování snad vše, co bylo možné a netrvalo dlouho, dělala jsem test předpokladů, jestli mám dispozice na to, abych byla kvalitní kouč. Pamatuju si, jak mi bušilo srdce vzrušením a jak jsem se těšila na výsledek. 

Jednoho dne jsem seděla s malou na sedačce a v tom telefon, volala mi Sára z CoachVille. Sdělila mi, že jsem měla skvělé výsledky a že moje předpoklady splňují vše, co je třeba a že mohu ke studiu nastoupit. Byla jsem nadšená, plná energie, úplně mě to pohltilo. 

Mělo to však jeden háček. Studium bylo mimo mé finanční možnosti, věděla jsem, že tam musím jít, ale nevěděla jsem, jak to udělat. Nakonec mi nezbylo nic jiného, než vše vysvětlit manželovi a čekat na jeho reakci. 

Manžel se znovu ukázal jako úžasný a podporující muž a řekl mi, že když tomu věřím já, tak on tomu věří taky a že mi tu školu zaplatí, s tím, že až se mi po čase začne dařit, tak to postupně na společný účet vrátím. 

Vše šlo jako po másle a já jsem byla ke studiu zapsaná a plná očekávání. 

CoachVille mi za ty dva roky přinesla mnohem více, než jen kvalitní a velmi praktické vzdělání v tomto oboru, ale také smysluplnou práci, která mě nesmírně baví a naplňuje, nové možnosti, spoustu přátel a nových kvalitních vztahů s lidmi, kteří mi jsou velmi blízcí. Občas mám pocit, jako kdybych všechny ty lidi už znala. Zkrátka otevřel se mi úplně nový život a já jsem každý den nesmírně vděčná, že jsem se tehdy nelekla a jednala velmi intuitivně. 

A tím se dostávám k tomu, co jsem ti slíbila na začátku. Jak se u sebe naučit vnímat, že jdu tím správným směrem?

Jednoduše! Ptej se sama sebe a vnímej, jak se cítíš. Vnímej svou energii, jakou máš energii při činnosti, kterou děláš, ubíjí tě to a ničí nebo cítíš vzrušení, nadšení, radost? 

Jak se cítíš na konci dne? Jsi vyčerpaná a bez života nebo si  unavená, ale máš skvělý vnitřní pocit?

Jak se ti ráno vstává? Těšíš se na nový den nebo si zabitá a budík vypneš ještě 3x?

Jak mluvíš o své práci? 

Věř mi, že všechny odpovědi máme v sobě, jen si věnovat trošku času a objevit je. 

V dalším článku ti řeknu více o mém vzdělání, budu s tebou sdílet plusy i mínusy, náročné i krásné chvíle, bez obalu ti řeknu tu svou pravdu o tomto podnikání a taky s tebou budu sdílet finanční náročnost. 

Pokračování příště, zůstaň se mnou, a pokud máš nějaké otázky, napiš mi na Instagram (@tereza_pro_zeny).

S láskou, 

Terka

Chceš aby ti nic neuniklo?

Neváhej mi napsat a domluvit si termín první konzultace!

kontaktovat